Blog

Drenaż Limfatyczny.

Drenaż limfatyczny

Masaż limfatyczny sposób na opuchliznę nóg.

Drenaż-limfatyczny-820x547

denaż limfatyczny w Kielcach

Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych, oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces oczyszczania oraz wspomagająca teansfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów (np. kriolipolizy) do ukladu limfarytcznego.

Kiedy warto wybrać się na drenaż:

– przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej, aby uwolnić złogi zalegającej limfy i wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn
– w przypadku problemu tzw. „cieżkich nóg” (opuchlizna pojawiająca się pod koniec dnia, twarde nabrzmiałe łydki)
– doskonały zabieg dla kobiet chodzących na wyskoich obcasach
– dla poprawy krążenia ( zapobiegania żylakom) i likwidacji obrzęków
– w celu wzmocnienia organizmu po przebytych chorobach – układu odpornościowego
– aby zlikwidować występujące skurcze i bóle nóg

Zawsze warto wybrać się na drenaż limfatyczny. To nieinwazyjna metoda leczenia wielu schorzeń.

 

Reklamy

Masaż Sportowy.

Masaż Sportowy.

Masaż sportowy występuje w kilku formach, jako masaż:

– sportowy przedwysiłkowy – przygotowuje organizm do wysiłku, uzupełnienienie rozgrzewki, ponieważ powoduje nagrzanie stawów i ścięgien, rozluźnia mięśnie, zwiększa elastyczność i wydajność mięśni – wykonywany jest bezpośrednio przed wysiłkiem;

– sportowy międzywysiłkowy – wykonywany pomiędzy wysiłkami podtrzymuje wysoką dyspozycję zawodnika w trakcie zawodów, masaż zaopatruje mięśnie w tlen i substancje odżywcze, wydala toksyny, dzięki czemu mięśnie są lepsze do pracy i szybciej się regenerują;

– sportowy powysiłkowy – polega na regenerowaniu organizmu po intensywnym i długotrwałym wysiłku. Głównym celem jest usprawnienie krążenia krwi i limfy, a także zmniejszenie powysiłkowego napięcia mięśniowego.

Masaż sportowy nie służy do ujędrniania ani do wyszczuplania organizmu.

Masaż sportowy to ważny element treningu każdego sportowca, niezależnie od doświadczenia. Jego zadaniem jest spełnić funkcje: rozgrzewającą, regenerującą i leczniczą. Masaż sportowy jest podobny do klasycznego, z czego pierwszy jest dużo silniejszy. Wykonywany zawsze, przy treningach sportowych. Ponadto pomaga urazom oraz nadmiernemu zmęczeniu organizmu.

Masaż sportowy dzieli się na:

Podtrzymujący-kondycyjny – stosowany głównie w przerwach między ciągłymi, regularnymi zajęciami sportowymi. Utrzymuje kondycję całego organizmu na wysokim poziomie.
Przedwysiłkowy-zapobiegawczy – stosowany przed wysiłkiem aby przygotować osobę do wysiłku fizycznego, bardzo często dzięki użyciu tego typu masażu sportowego skracamy rozgrzewkę.
Międzywysiłkowy-regeneracyjny – stosowany przede wszystkim między wysiłkami fizycznymi, ma na celu utrzymanie dobrej aktywności organizmu w czasie zawodów.
Powysiłkowy-treningowy – skraca czas regeneracji organizmu po długim i ciężkim wysiłku.
Uzupełniający – stanowi uzupełnienie normalnego treningu.

Masaż Kielce

Peeling kawitacyjny.

Peeling Kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny – zabieg zawsze na czasie.

piling Kielce

Czym jest peeling kawitacyjny, zabieg tak lubiany przez kobiety.

Zabiegiem oczyszczania twarzy oraz skóry szyi i dekoltu a nawet pleców jest peeling kawitacyjny (piling). Jest to zabieg bardzo lubiany przez kobiety ze względu na jego przyjemny przebieg. Za pomocą specjalnej szpatuły działającej przy pomocy ultradźwięków dochodzi do zjawiska kawitacji. Aby doszło owego zjawiska skóra musi być cały czas wilgotna.

Kosmetyczka podczas zabiegu cały czas nawilża skórę i oczyszcza ją z nadmiaru sebum oraz resztek martwego naskórka. Zabieg peeling kawitacyjny jest zabiegiem delikatnym i bezpiecznym. Z powodzeniem mogą go wykonywać również osoby o skórze naczyniowej oraz wrażliwej. Po zabiegu oczyszczania twarzy peelingiem kawitacyjnym skóra staje się świeża, oczyszczona, bez nadmiaru sebum.

Jest doskonale przygotowana do dalszego etapu zabiegów kosmetycznych jakim poddawana jest klientka salonu kosmetycznego. Przeciwwskazaniem do wykonywania peelingu kawitacyjnego jest m.in. ciąża, osteoporoza, elementy metalowe w jamie ustnej oraz niewydolność krążenia.
Więcej informacji o peelingu kawitacyjnym oraz szczegółowe wskazania i przeciwwskazania znajdziecie tutaj : peeling kawitacyjny Kielce

Prezent na Walentynki.

Walentynkowy Masaż.

Masaż jako prezent na wspólne spędzenie czasu.

Walentynki obchodzone w Polsce to dość młoda tradycja. Liczy sobie niewiele ponad 20 lat. Nie jesteśmy jednak zbyt oryginalni w sposobach  świętowania tego dnia. Pośród prezentów przeważają maskotki, czekoladki, czerwone róże. Oblegane są stoliki w kawiarniach i restauracjach oraz sale kinowe.
masaż Kielce

Masaż dla dwóch osób.

Jeżeli jednak chcecie być oryginalni i spędzić miło czas z bliską osobą to zapraszamy do zapoznania się z ofertą na masaż dla dwojga. Gabinet masażu oraz Studio kosmetyki zapraszają do zakupu bonów podarunkowych, a w szczególności pakietu dla dwojga. Bon wypisujemy na miejscu i można wręczyć go ukochanej osobie. Masaż dla dwóch osób będzie doskonałym prezentem zarówno walentynkowym jaki urodzinowym imieninowym lub na inną okazję.

Masaż dla pary wykonywany jest jednocześnie. Więcej informacji, co do przebiegu i trwania zabiegu, uzyskasz klikając w podany odnośnik

masaż dla par Kielce

Kwasy stosowane w kosmetyce

Kwasy w kosmetyce.

kwasy Kielce

Kwasy hydroksylowe jako peeling oczyszczający to doskonały sposób na przywrócenie cerze blasku i świeżości

Oczyszczanie kwasami jest to profesjonalny peeling, przy wykonaniu którego używa się kwasów odpowiednio dobranych do rodzaju cery. Kwasy osłabiają połączenia międzykomórkowe martwej warstwy naskórka oraz pozbawiają go zanieczyszczeń. Złuszczanie zazwyczaj przebiega bardzo łagodnie, nie wykluczając nas z życia codziennego. Dzięki kwasowym peelingom ze skóry usuwane są martwe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia. Odetkanie się porów skórnych sprawia, że skóra zostaje głęboko oczyszczona. Po takim peelingu lepiej wchłaniane są składniki aktywne, które zawarte są w kosmetykach pielęgnacyjnych, ale niestety skóra jest podatna na podrażnienia.

Ze względu na złuszczanie się ochronnej warstwy rogowej wymaga dodatkowej pielęgnacji. Podczas kuracji kwasami należy bezwzględnie unikać słońca oraz stosować kremy z wysokim filtrem SPF 30 a najlepiej SPF 50. Należy również pić dużo płynów, co zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry. Peeling kwasami wykonuje się jesienią oraz wczesną wiosną. Wtedy to nasza skóra najmniej narażona jest na działanie promieni słonecznych. Oczyszczanie skóry kwasami można wykonywać zarówno jako pojedynczy zabieg jak i wykonać całą serię. Zalecana jest seria zabiegów gdyż wtedy efekty są o wiele bardziej spektakularne niż po jednym zabiegu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w podanym odnośniku oczyszczanie twarzy Kielce